Laikais, kai viskas vis labiau ir labiau poliarizuojasi, yra sakančių, kad randasi nauja sąmoningumo rūšis. Kraštutinis atsiskyrimas gali sukelti norą iš naujo susijungti ir išplėsti savo ribas, kad įtrauktum Kitą. Kaip toli galime išsiplėsti nuo savo riboto „aš“? Ar galiu įsileisti tavo „tu-umą“? Ar galiu jausti tai, ką jaučia mano katė? Ar galiu pažvelgti į kraujo ląstelės visatą?

Yra teigiančių, kad viskas šiame pasaulyje turi gebėjimą veikti. Kad vanduo, kalnai ir vėjai taip pat yra gyvi ir turi savo valią. Ir kad mes negalime to pamatyti, kol to nepriimame jų sąlygomis. Ko nori upė, akmuo, debesis? Ką iš tikrųjų reiškia įsileisti pasaulį? Ar tai gali būti susiję su mūsų pačių susikurtu pasauliu?

Jei žinotume, kad dauginame visa, ką vertiname, ar galėtume vietoj to tiesiog tai įsimylėti?

Kokia yra variklio, kelio, miesto valia? Apie ką svajoja betonas? O kas, jei kažkas reiškiasi per mus visus?

Šiame naujame kūrinyje meninis duetas „Eye Gymnastics“ kviečia pasinerti į balsų saugyklą ir tapti didesnės už mūsų kūnus, kartu kuriamos garsinės esybės dalimi.

„Eye Gymnastics“ – tai Viktorijos Damerell (g. 1992 m. Vilniuje) ir Gailės Griciūtės (g. 1985 m. Kaune) sceninis pseudonimas. Nuo 2018 m., Vilniuje gyvenančios menininkės bendradarbiauja kurdamos eksperimentinės muzikos performansus, kuriuose nagrinėjami garsinių susibūrimų formatai. Jų tyrinėjimuose vokalinės instrukcijos ir užkalbėjimai susilieja su mentalinėmis kelionėmis, hipnoze ir popmuzikos aidais.

„Eye Gymnastics“ yra pasirodžiusios parodose „Bio – Phantomas‘ic sessions“ Žeimių dvare ir „2090“ menininkų erdvėje „Lokomotif„ Lentvaryje; festivaliuose „Ars Electronica“ Lince, Austrijoje ir „Jauna muzika“ bei „Videogramos“ Vilniuje, Lince ir internetinėje erdvėje; kaip dalis „Rupert“ internetinio renginio „In Dissolve“ ir „Rupert“ gimtadienio šventės renginyje „Laimės ratas“ Vilniuje; performansų vakare„Meno gimtadienis“ Kauno menininkų namuose; ir performansų serijoje „Atmospherics“, „Haus Der Kunst“ Miunchene.

Performansa sukurtas bendradarbiaujant su Nunilo Rumbutis, Ignas Juzokas, Elmyra Ragimova, Gabrielė Griciūtė, Jonė Miškinytė, Julius Jančauskas, Laura Marija Balčiūnaitė, Lukas Neverdauskas ir Alexandra Bondarev.

Šviesų dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas

Performanso partneriai

Video by Vytautas Tinteris

 

Nuotr. Andrej Vasilenko