Menininkas Robertas Narkus kviečia į juodojo humoro ir absurdo persmelktą egghorsecizmo seansą, kurio epicentre – vidurio amžiaus krizę išgyvenantis vyras. Paveiktas tiek savo asmeninio gyvenimo iššūkių, tiek didžiųjų šiandieninio pasaulio krizių, įskaitant Lietuvos kaimynystėje vykstantį karą ir pasaulinę ekologinę krizę abi iš esmės sukeltas senųjų, beatodairišką vyrišką veržlumą ir nepamatuotas ambicijas simbolizuojančių struktūrų, naujame performanse menininkas tyrinėja kaltės, beprasmybės bei vilties temas.

Robertas Narkus (g. 1983 m. Vilniuje) – Vilniuje gyvenantis menininkas, dirbantis su įvairiomis medijomis, įskaitant performansą, fotografiją, videokūrinius, koliažus, pažangias technologijas ir kt. Kaip daugybės eksperimentinių meno, vadybos ir maisto gamybos organizacijų iniciatorius, įkvėpimo R. Narkus dažnai semiasi iš verslo ir startuolių pasaulio. Supriešindamas jame tvyrančią optimizmo, veržlumo dvasią ir dažnai nematomą jos šalutinį produktą – nusivylimo kartėlį, – autorius kuria tragikomiškus darbus. Savo kūryboje tarsi lengva ranka maišydamas madingus daiktus ir tendencijas, naujausių teorijų fragmentus bei įvairių meno praktikų strategijas, jis kuria daugiasluoksnę ir dažnai tyčia hiperbolizuotą esamojo laiko refleksiją, atvirą mūsų percepcijai ir įsitraukimui.

R. Narkus atstovavo Lietuvai 59-ojoje Venecijos meno bienalėje 2022 m. Jo personalinės parodos surengtos tokiose meno institucijose kaip galerija „eastcontemporary“ (2023 m., Milanas), galerija „Vartai“ (2020 m., Vilnius), galerija „David Dale“ (2019 m., Glazgas), Šiuolaikinio meno centras (2017 m., Vilnius) ir galerija „Tenderpixel“ (2015 m., Londonas). Menininko kūriniai buvo pristatyti ir svarbiuose tarptautiniuose grupiniuose projektuose – meno centre „de Appel“ Amsterdame, 12-oje Baltijos trienalėje, Kauno bienalėje, 5-oje Marakešo bienalėje ir kt. Jis taip pat yra dalyvavęs rezidencijose „Delfina Foundation“ Londone, „Iaspis“ Stokholme ir Nidos meno kolonijoje. R. Narkus yra Vilniaus patafizikos instituto, buvusio menininkų dienos centro „Autarkia“, eksperimentinės inžinerijos stovyklos „eeKūlgrinda“ ir restorano „Delta mityba“ steigėjas.

Performanso partneriai:

Video by Vytautas Tinteris

 

Nuotr. Mariaus Žičiaus