Performanse „Enter Exude“ tyrinėjama technologijų, seksualumo ir žmogaus kūno sankirta. Kūrinyje pasirodo trys atlikėjai ir automobilis „Chevrolet Camaro“, veikiantis kaip pagrindinis pasakojimo elementas. Techno broliai, gimę iš automobilio analinio kanalo, su malonumu kvėpuoja automobilio dvasia ir neišsipildžiusiais troškimais. Jie šoka metaliniame kosmose keliaudami savo galutinio tikslo link, sudievindami greitkelius, automobilio kūną ir prisiminimus apie tėvą. Šis performansas vienu metu ir perdėtas, ir subtilus, judantis skirtingais laiko tarpsniais ir trinantis ribą tarp gyvenimo ir lėtos mirties. Kūrinys kviečia žiūrovus patirti susijaudinimą stebint gumos, taršos ir variklio sueitį, sukurdamas unikalią technoseksualumo ir technokūniškumo patirtį.

„Enter Exude“ yra T. Ala-Ruonos performansų serijos, kurioje tyrinėjamas aplinkos toksiškumo ir transkūniškumo tarpusavio ryšys, dalis. Performanse vaizduojamos kūno transformacijos ir kompleksiškas seksualumas sukuria intensyvų, abipusiai greitinantį ciklą. Šiuo kūriniu metamas iššūkis stoti akistaton su būdais, kuriais technologijos formuoja ir transformuoja mūsų fizines bei emocines patirtis, ir kvestionuojamos to, ką suvokime kaip realų ar įsivaizduojamą, ribos.

Teo Ala-Ruona (g. 1990 m. Kuopije, Suomijoje) – Helsinkyje gyvenantis performanso menininkas, besispecializuojantis queer somatinės spekuliatyvios fikcijos srityje. Savo darbuose jis tyrinėja technotransvyriškumą, lytiškumą, queer ekologiją ir toksiškumą, iš naujo apibrėždamas kalbą ir naratyvus apie malonumą bei intymumą toksiškoje Žemėje. T. Ala-Ruona dažnai naudoja savo kūną kaip vietą spekuliatyvioms istorijoms, eksperimentuodamas su tuo, kaip fikcija gali pakeisti tiek jo paties, tiek žiūrovų perspektyvas. Kūrėjas nagrinėja ekologines queer temas iš seksualinės perspektyvos ir meta iššūkį heteronormatyvioms biologijos, ekologijos, lyties bei seksualumo tyrimų tendencijoms. 2016 m. menininkas baigė Aalto universiteto Menų, dizaino ir architektūros mokyklą, o 2018 m. įgijo ekologijos ir šiuolaikinio performanso magistro laipsnį Helsinkio teatro akademijoje. Jo darbai buvo pristatyti tarptautiniu mastu, įskaitant įvairius meno renginius Helsinkyje, Kopenhagoje, Bankoke ir Los Andžele.

Kūrybinė komanda
Subūrimas ir koncepcija: Teo Ala-Ruona
Atlikėjai: Raoni Muzho Saleh, Charlie Laban Trier ir Teo Ala-Ruona
Dramaturgija: Even Minn
Scenografija ir kostiumai: Teo Paaer
Garso dramaturgija: Kaino Wennerstrand
Garso dizainas: Miša Skalskis
Apšvietimo dizainas: Heikki Paasonen
Prodiuserė: Sanna Ritvanen
Parengiamoji produkcija: Jonni Korhonen
Meninis dialogas: Remi Vesala
Produkcija: Kiasma-teatteri, Suomijos kultūros institutas Beniliukso šalims, „Viernulvier“, „Warehouse9“
Rėmėjai: Niilo Helander fondas, „Arts Promotion Centre“, „Wihuri“ fondas, Oskaro Öflundo fondas, „Suomen Kulttuurirahasto“, Suomijos kultūros institutas Danijoje
Rezidencijos: „FABRIKKEN“, „Zodiak-laboratory“, „BUDA“

Čia galite perskaityti esė Automobilis ir aš, kontekstualizuojantį Teo Ala-Ruonos Enter Exude: https://teoalaruona.net/car-and-i/

Performanso partneris

Performanso rėmėjas

 

Video by Vytautas Tinteris

 

Nuotr. Andrej Vasilenko